historia leżajska

Niezależne forum dla fascynatów dziejami Lezajska


#16 2014-04-14 21:23:40

wowawawa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-01
Posty: 5
Punktów :   

Re: Brudniak

Witam
Obejrzałem jego stronę. Brudnaki, Olki i Piotrasza nie wystepują na mapach Google. Dwa ostatnie zmieniły nazwę na Bronaki-Pietrasze i Bronaki-Olki. Znajdują się 2 i 5 km na południe - południowy zachód od Jedwabnego.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez wowawawa (2014-04-14 21:35:19)

Offline

 

#17 2014-05-10 21:51:11

mbrudniak

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-09
Posty: 5
Punktów :   

Re: Brudniak

Widzę że aktywność naszych współbraci osłabła. Proponuję historyjkę dla jej ożywienia. Otóż pewien młody amerykanin poszedł w 2007 roku w handel nieruchomościami. Zdążył przed kryzysem i stał się miliarderem. Miał wszystko - posiadłość, samochody, jachty. Ale nie mógł sobie znaleźć miejsca.... co mi jeszcze brakuje??? I uświadomił sobie - nie mam 40-tki, a nie wiem kim jestem! Pojechał do Salt Lake City, do Biblioteki Mormonów ( i tu kończy się żart: w tej bibliotece można znaleźć rodowody tysięcy nazwisk, za niewielką opłatą dostać wydruki. Zrobili to moi znajomi z sukcesem, w tym  jeden z kolegów dowiedział się że jego przodek był arabskim kupcem - co zresztą można zobaczyć w jego rysach. Myślę, że mamy potencjał w USA, aby to sprawdzić. I tu koniec poważnej wstawki) Nasz biznesmen dowiedział się że jest potomkiem Szkotów - jakiś Mac..i coś... Odnalazł zamek prapradziadów w Szkocji, Pojechał, zobaczył i przeżył wstrząs. Jak to amerykanin natychmiast kupił. Jeśli w Las Vegas jest Wenecja( gdzie gondolierami są murzyni), to dlaczego on nie ma mieć zamku szkockiego???? Kupił rodowy zamek, kamień po kamieniu przewiózł do Chicago, zmontował. Na terenie 10 hektarów parku posadził stare drzewa (dzisiaj są na to sposoby), urządził ogród. Ale coś mu nie grało... Zaprosił ogrodnika, który w Szkocji opiekował się ogrodami. Mistrz przeszedł się po ogrodzie, pomyślał, i powiedział: Trawnik proszę Pana, trawnik !!! Mac..i..coś...mówi: przecież najlepsza ziemia,  najdroższy trawnik zwijany, polewany i koszony regularnie!!!! A mistrz na to: Chce pan autentyk? to podlewać regularnie i kosić co tydzień! I tak przez co najmniej trzysta lat (.........)

Offline

 

#18 2014-10-26 17:56:54

anna_m

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-10-26
Posty: 1
Punktów :   

Re: Brudniak

Witaj dorka, co tu będę dużo pisać - moi pradziadkowie to Marek i Petronela, a dziadek- Kazimierz jeden z ośiemnaściorga dzieci Mam nadzieję, ze szybko się do mnie odezwiesz

Offline

 

#19 2014-11-07 22:11:29

mbrudniak

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-09
Posty: 5
Punktów :   

Re: Brudniak

Do dorka wysłałem posta - dość obszernego - o tym co znalazłem w książce "Dzieje Żołyni". Chciałem go tu umieścić, ale coś nie zagrało. Myślę, że ona go tu wrzuci. Pozdrawiam.

Offline

 

#20 2014-11-10 22:17:49

dorka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-19
Posty: 2
Punktów :   

Re: Brudniak

Do mbrudniak, dziękuje za wiadomość i zamieszczam jej treść:
Wczoraj miałem w rękach "Dzieje Żołyni" - księgę 688 stron, napisaną przez zespół pod kierownictwem Włodzimierza Bonusiaka.
Dzieło jest tytaniczne - geologia, przyroda, archeologia, historia - porażająca ilość wiedzy. Uzyskał ją mój brat w domu kultury w Żołyni. Nie wiem czy może być w sprzedaży. Wydana w 2008r.  Zacytuję fragmenty teksty ze strony 246 :
Biedaczów dzielono wówczas na część południowo-wschodnią zwaną "od gościńca" (od gościńca wiodącego przez Żołynię do Leżajska) i "od Brzózy". Wieś ta w 1870 roku liczyła 85 samodzielnych gospodarstw.
W części od gościńca było 47 domów, które posiadali......... m. inn. Michał Brudniak, Jan Brudniak, Jan Brudniak młodszy, Tomasz Brudniak.
W części wioski "od Brzózy (ciągnącej się w kierunku północno-wschodniej) mieszkal........i Wojciech Brudniak, Jan Brudniak, Józef Brudniak, Jan Brudniak. Razem było tam 38 właścicieli gospodarstw.
Gospodarstwa w tej wsi były niewielkie, w większości zagrodnicze. Każdy włościanin zmuszony był dzierżawić grunty od ordynacji łańcuckiej (za czynsz pieniężny) oraz odprawiać prawo wypasu bydła na pastwiskach ordynacji. Ich sytuacja uległa pogorszeniu wraz z przeprowadzeniem parcelacji czynszowej folwarku w Brzózie Stadnickiej, bo za wypas bydła musieli płacić gotówką.
W wsi Gwizdów nie mieszkali Brudniakowie. W tej książce nie są tez wymienieni w pozostałej części gminy Żołynia.
Myślę, że w 1870 roku Biedaczów należał do parafii Giedlarowa. Powinny być tam księgi metrykalne, oczywiście pisane po łacinie.
Ja posiadam elektroniczne kopie ksiąg z parafii Bóbrka pod Lwowem, gdzie są wpisy o urodzeniu i chrzcie mojej Babci z XIX wieku i Mamy i Wujków z lat 20-tych XX wieku. Pozdrawiam wszystkich Brudniaków! M. Brudniak

Offline

 

#21 2014-11-24 21:11:33

annam

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-10-13
Posty: 4
Punktów :   

Re: Brudniak

Witam,szukam potomków Jakuba Naroga i Katarzyny z d.Czaban.Udało mi się ustalić ,że mieli być może czworo dzieci:
Józefa(4 VII 1876),Petronelę(22 V 1879)żonę Marka Brudniaka,Karolinę(30 X 1886) żonę Jana Tkacza i Mariannę znarłą w dzieciństwie 11VII1898 r.Anna M.

Offline

 

#22 2018-01-26 09:21:34

MagiQ

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-13
Posty: 8
Punktów :   

Re: Brudniak

Szukam informacji o krewnych Agnieszki Brudniak urodzonej gdzieś na początku XIX wieku w okolicach Biedaczowa lub Brzózy Stadnickiej. Była ona córką Macieja Brudniaka i Tekli Bartnik

Offline

 

#23 2019-11-03 14:31:40

jina7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 10
Punktów :   

Re: Brudniak

Szukam informacji o pradziadkach

Jan Brudniak, skąd pochodził, kim byli jego rodzice, gdzie mieszkał, data zgonu
Agnieszka Brudniak z domu Kozieł, gdzie się urodziła, skąd pochodziła, kim byli jej rodzice, gdzie mieszkała, data zgonu

Jan Brudniak (ur. 21.10.1857r. ) jego I żoną była Maria Brudniak z domu Król (ur. 13.11.1860r. )

II żoną mojego pradziadka została moja prababcia Agnieszka Brudniak z domu Kozieł.

Agnieszka i Jan Brudniak są pochowani na cmentarzu parafialnym w Brzózie Królewskiej.

Ostatnio edytowany przez jina7 (2021-11-09 11:34:37)

Offline

 

#24 2021-11-27 00:45:00

Anna123

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2021-11-27
Posty: 1
Punktów :   

Re: Brudniak

Witam rodzinę Brudniaków. Wprawdzie dyskusja na temat naszych korzeni już osłabła ale może jeszcze ktoś zainteresowany tu zajrzy. Moi pradziadkowie to Marek i Petronela, jeżeli ktoś poszukuje dane ich dzieci to mogę pomóc, mam zdjęcie rodzinne rodzeństwa i ich dane. To co można znaleźć na //www.myheritage.pl/ to niestety niepełne dane na temat rodziny.  Pozdrawiam Anna

Offline

 
stat4u

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotely Binz nocleg ciechocinek