historia leżajska

Niezależne forum dla fascynatów dziejami Lezajska


#1 2014-11-18 20:46:34

Janowiak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-04
Posty: 24
Punktów :   

"Janowskie Korzenie" 2014, nr 23

Witam,

chciałbym poinformować, że wydany został 23 numer pisma "Janowskie Korzenie". Czytelników niniejszego forum zapewne najbardziej zainteresuje materiał niżej podpisanego, jeszcze raz podejmujący sprawę plotek o zastrzeleniu Józef Zadzierskiego "Wołyniaka" przez jego podwładnych, a szczególnie znajdująca się w nim relacja, którą uzyskałem od Andrzeja Śliwińskiego (któremu tą drogą jeszcze raz dziękuję za udzielone informacje). Jednak oprócz tego, niewielkiego w sumie, tekstu w najnowszym numerze "JK" jest wiele innych publikacji, które również bardzo polecam.

Więcej o treści najnowszego numeru "Janowskich Korzeni" można przeczytać tutaj - http://www.janowlubelski.pl/aktualnosci … -korzenie.

pozdrawiam

PS. Korzystając z okazji chciałbym poprosić Pana Andrzeja Śliwińskiego, żeby w drodze wyjątku tego numeru "JK" nie kupował, gdyż otrzyma ode mnie egzemplarz w prezencie.

Offline

 

#2 2014-11-19 08:45:39

 Ursi

Użytkownik

Skąd: Pomorze
Zarejestrowany: 2009-04-29
Posty: 313
Punktów :   
WWW

Re: "Janowskie Korzenie" 2014, nr 23

Łukaszu! Nie pamiętam, czy dawałem Ci znać... w książce Andrzeja Zbyszewskiego „Odwroty” jest całkiem interesująca relacja z walk w janowskiej okolicy z 1939 r. Jakby co, służę kopią!

Ostatnio edytowany przez Ursi (2014-11-19 08:52:31)

Offline

 

#3 2014-11-19 16:14:48

Plumer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-07
Posty: 99
Punktów :   

Re: "Janowskie Korzenie" 2014, nr 23

Janowiak napisał:

Witam,

chciałbym poinformować, że wydany został 23 numer pisma "Janowskie Korzenie". Czytelników niniejszego forum zapewne najbardziej zainteresuje materiał niżej podpisanego, jeszcze raz podejmujący sprawę plotek o zastrzeleniu Józef Zadzierskiego "Wołyniaka" przez jego podwładnych, a szczególnie znajdująca się w nim relacja, którą uzyskałem od Andrzeja Śliwińskiego (któremu tą drogą jeszcze raz dziękuję za udzielone informacje). Jednak oprócz tego, niewielkiego w sumie, tekstu w najnowszym numerze "JK" jest wiele innych publikacji, które również bardzo polecam.

Więcej o treści najnowszego numeru "Janowskich Korzeni" można przeczytać tutaj - http://www.janowlubelski.pl/aktualnosci … -korzenie.

pozdrawiam

PS. Korzystając z okazji chciałbym poprosić Pana Andrzeja Śliwińskiego, żeby w drodze wyjątku tego numeru "JK" nie kupował, gdyż otrzyma ode mnie egzemplarz w prezencie.

Bardzo dziękuję! Miło mi, że moja w końcu bardzo skromna informacja okazała się jakoś przydatna.

Pozdrawiam

PS. Niezmiennie podziwiam wysoki poziom "Janowskich Korzeni" i z nieskrywaną zazdrością (ale i wielką sympatią) obserwuje kolejne, regularnie ukazujące się numery tego Pisma.

Offline

 

#4 2014-11-19 22:02:26

Janowiak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-04
Posty: 24
Punktów :   

Re: "Janowskie Korzenie" 2014, nr 23

Witam,

Ursi napisał:

Łukaszu! Nie pamiętam, czy dawałem Ci znać... w książce Andrzeja Zbyszewskiego „Odwroty” jest całkiem interesująca relacja z walk w janowskiej okolicy z 1939 r. Jakby co, służę kopią!

Sławku, nie, nie kontaktowałeś się ze mną w tej sprawie. Jeżeli nie będzie Ci to sprawiało problemu, to będę zainteresowany tą relacją.

Plumer napisał:

Bardzo dziękuję! Miło mi, że moja w końcu bardzo skromna informacja okazała się jakoś przydatna.

Osobiście nie pomniejszałbym znaczenia Pana relacji, którą - że zdradzę trochę tajemnicy - pozwoliłem sobie w omawianym tekście zacytować. Zresztą, abstrahując od tego, że to ja jestem autorem tego tekstu, można się zastanawiać, czy opublikowanie tych informacji ich, że się tak wyrażę, nie uratowało, co może w przyszłości pozwolić na dokładne wyjaśnienie sprawy tych plotek.

Tu zresztą prośba - gdyby ktoś miał informacje o jakichś innych krążących wersjach na temat okoliczności śmierci Józefa Zadzierskiego, to będę zobowiązany za kontakt.

Plumer napisał:

PS. Niezmiennie podziwiam wysoki poziom "Janowskich Korzeni" i z nieskrywaną zazdrością (ale i wielką sympatią) obserwuje kolejne, regularnie ukazujące się numery tego Pisma.

Po raz kolejny dziękuję.

pozdrawiam

Offline

 
stat4u

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://nove-mesto-nad-vahom.ebetonovezumpy.sk